Rysunki dla prasy i dla firm
Ilustracja prasowa 26.06.3257
Ilustracja prasowa jest niezbędnym elementem współczesnych gazet. Od czasu, jak pojawiła się fotografia, ilustracja wykonana ręką człowieka odeszła od swego głównego zadania jakim było dokumentowanie zdarzeń i zaczęła pełnić rolę komentarza uzupełniającego tekst.
Poruszając wyobraźnię czytelnika tworzy nastrój. Uatrakcyjnia strony gazety. Wprowadza lekkość tam, gdzie bity tekst ciągnie się przez całe kolumny. Zależna jest od kontekstu, czasami jednak istnieje w gazecie jako samodzielne dzieło na równi z felietonem lub komentarzem prasowym. Ilustracja może być wykonana na wiele sposobów i chociaż konkuruje z fotografią sama z powodzeniem może nią być. Techniki malarskie i graficzne czy też wirtualnie wytworzony obraz, oto oblicza współczesnej ilustracji prasowej.

Marcin Bondarowicz, rysownik i ilustrator, współpracujący z Agencją Rysunku Jurek.pl, jest z jednym z najbardziej popularnych artystów publikujących w prasie polskiej i zagranicznej. Umiejętnie łączy sztukę wysoką z komercyjnym celem, jakim jest przyciągnięcie i zatrzymanie czytelnika. Poniżej kilkanaście przykładów publikacji. AR


ilustracja: Marcin Bondarowicz/Poland Monthlyilustracja: Marcin Bondarowicz/ Business Weekilustracja: Marcin Bondarowicz/ Gazeta Bankowailustracja: Marcin Bondarowicz/ Gazeta Bankowa


ilustracja: Marcin Bondarowicz/ Gazeta Bankowa


ilustracja: Marcin Bondarowicz/ Harvard Business Review Polska


ilustracja: Marcin Bondarowicz/ Harvard Business Review Polska


ilustracja: Marcin Bondarowicz/ Integracja Europejska


ilustracja: Marcin Bondarowicz/ Poland Monthly


ilustracja: Marcin Bondarowicz/ Le Monde Diplomatique


ilustracja: Marcin Bondarowicz/MAXIGRA


ilustracja: Marcin Bondarowicz/MAXIGRA


ilustracja: Marcin Bondarowicz/Newsweek Polska


ilustracja: Marcin Bondarowicz/ Poland Monthly


ilustracja: Marcin Bondarowicz/ Poland Monthly


ilustracja: Marcin Bondarowicz/ Puls Biznesu


ilustracja: Marcin Bondarowicz/Yeni Akrep


KONTAKT Z AGENCJĄ RYSUNKOWĄ

Jerzy Krzętowski
agencja@jurek.pl
tel. +48 502 589 716NARYSUJ ŚMIERĆ NA WESOŁO
Robert Trojanowski zaprasza grafików i rysowników do zilustrowania Śmierci na wesoło, nieszablonowo, niestandardowo.

Na stronie tramen.blox.pl Trojanowski założył Galerię Funeralną i zachęca rysowników, którzy lubią czarny, wisielczy humor, aby na adre: obraz@tlen.pl przesyłali swoje prace do Galerii .